Bebek Ürünlerinde Neden Müslin Kumaş Tercih Edilmeli?

Bebek Ürünlerinde Neden Müslin Kumaş Tercih Edilmeli?

Yeryüzünün en eski dokuma kumaşlarından biri olarak bilinen müslinin bebeklerde kullanımı ilk olarak Mısırlılar tarafından gerçekleştirilmiştir. Mısırlılar, yumuşak ve nefes alabilen yapısı sayesinde bebeklerin hassas teniyle uyum içerisinde olan müslini daha çok bebeklerini kundaklamak için kullanmışlardır. Müslinin bebekler üzerindeki olumlu etkileri göz önünde bulundurulduğunda da zamanla bebekler için üretilen ürünlerde en çok tercih edilen kumaş türü haline gelmiştir. Bebek sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etki yaratmayan müslin kumaşlar günümüzde hala annelerin bir numaralı tercihidir. Bebek ürünleri için en mükemmel dokuma olan müslin, bebekler için üretilen birçok üründe karşımıza çıkıyor. 

Kullanım  alanları

Nefes alabilme ve yüksek emicilik özelliğine sahip olan bu kumaşlar; ağız bezi, el bezi, ter bezi, banyo ve deniz sonrası bezi, alt değiştirme örtüsü, emzirme örtüsü, diş çıkarırken salya bezi, kışın soğuktan koruma örtüsü, yazın güneşten koruma örtüsü, kundak ve daha birçok alanda kullanılabilmektedir. 

● Yapısı gereği hafif ve ince olduğu için müslin kumaşları taşımak oldukça kolaydır. Yanınızda bulunan bir parça müslin kumaş ihtiyaç duyulan anlarda oyun örtüsü, kundak, masa örtüsü, güneş koruması ve daha pek çok şeye dönüşebilir.
● Yüzde 100 pamuktan üretilen müslinler, bebeğinizin teniyle mükemmel uyum sağlamasının yanı sıra dayanıklıdır. İlk kullanımından önce yıkanması gereken müslin, yıkama sonrası daha yumuşak bir yapıya kavuşur. Makinada yıkanabilen bu kumaş  yıkandıkça daha da yumuşama gibi bir özelliğe sahiptirler.
● Nefes alan yapısı sayesinde havayı rahatlıkla geçirir. Bu özelliği ile özellikle kundak olarak kullanılması için idealdir. Havayı geçirmesi özelliği ile bebeğiniz terlemez ve sizler de müslin ürünleri yaz kış demeden 4 mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.
● Anneler için en büyük sorun sürekli kirlenen ve değiştirilen kıyafetler oluyor. Çabuk kuruma özelliğine de sahip olan müslin kumaş kullanılarak üretilen ürünler evde ve seyahatlerde hemen yıkanıp kullanılabilme açısından oldukça pratiktir. 

Siz de bebeğinizi bu konforlu kumaş ile tanıştırmak istiyorsanız onlar için tasarladığımız müslin ürünlerimizi kategorimizden detaylı olarak inceleyip satış noktalarımızdan sahip olabilirsiniz. 

Diğer Makaleler