Beslenme
Çatal-Kaşık ve Aksesuarları
Bebekler taze meyve ve sebzelerin tadına varıyor. Hem de kendi kendilerine ve boğulma riski taşımadan.
Kalp

Bilinmesi Gerekenler

* Aynı zamanda mükemmel bir diş kaşıyıcı ;

* Emmekten çiğnemeye geçişine yardımcı olur.

* Yedekleri mevcuttur.

* Güven duygusu geliştiriyor.

* Kapaklı yeni tasarım.

MYCey meyve sebze emziği ile bebekler taze meyve ve sebzelerin tadına varıyor. Hem de kendi kendilerine ve boğulma riski taşımadan. Taze meyve ve sebzeyi herkes sever. Eklenmiş tuz, baharat, şeker ve koruyucu maddeler olmadan bebeğiniz doğal lezzetleri keşfetmesini hem de kendi başına keşfetmesini istiyorsanız tek ihtiyacınız olan MYCey meyve sebze emziği. Patentli özel tasarımı sayesinde bebeğin eline tam oturan, menteşe, kopça, sert köşe gibi bebek için tehlikeli olabilecek parçalar içermeyen MYCey meyve sebze emziği ile beslenme çok kolay ve çok doğal. 

Katı gıdalar ile artık bebeğinizin boğulma riski yok. MYCey meyve sebze emziği ile bebeğinizi istediğiniz taze gıda ile besleyebilirsiniz. File sistemimiz ile çok kolay. Fileyi halkaya geçirin.İstediğiniz sebze, meyve veya yiyeceği seçin, seçtiğiniz yiyeceği filenin içine atın, sıkıca vidalayın. İşte bu kadar basit. Bebeğiniz 5 aylık olduğunda içine dilerseniz buz veya donmuş meyve koyun mükemmel bir diş kaşıyıcınız olsun. 

Bebeğinizin kesici dişleri çıktığında MYCey meyve sebze emziğini daha da fazla kullanacaksınız. Yiyecekler önce çiğnenmeli sonra yutulmadır. Ama sadece ön dişleri çıkmış bebekler sadece ısırır ve kopardığı parçayı yutar. Bu çok tehlikelidir. Yemekleri çiğneyecek azı dişleri olmayan bebeklerde katı yiyeceklerle beslenirken boğulma riski çok yüksektir.

MYCey meyve sebze emziği bebeğinizin emmekten çiğnemeye geçişine yardımcı olur, boğulma riskini azaltır.MYCey meyve sebze emziği bebeklere bir parça koparıp yutmaya çalışmak yerine çiğnemeyi öğretir. Yiyecekten ön dişleri ile parça koparıp yutmaya çalışan bebeğin parça boğazına takılacak veya ciğerine kaçarak zarar verecektir. Bebek filenin içindeki tüm yiyeceği almak için uğraşacak ve çiğneyecektir. Bebeğiniz hem gıdaların doğal tadını hem de doğal vitaminlerini alacak hem de kendi kendine yemeyi öğrenmesinde bir adım atmış olacaktır. MYCey meyve sebze emziği ile bebeğinize sunabileceğiniz yiyecekler sınırsızdır.

Çocuk doktorunuza bebeğinizin yaşına uygun gıdalar konusunda mutlaka danışın. Bebeğinizin yaşı ilerledikçe ve daha fazla dişi oldukça MYCey meyve sebze emziğine o kadar fazla yiyecek koyabilirsiniz. Filedeki yiyecekleri bitirecek ve daha fazlasını vermeniz için size uzatacaktır. MYCey meyve sebze emziği içerisine bebeğinizin beslenme saatlerinden önce yiyecek koymayınız. Önceden koyacağınız yiyecekler bozulabilir.

MYCey meyve sebze emziği bir oyuncak veya emzik değildir. Bebeğiniz bitirdiğinde MYCey meyve sebze emziğini alınız. Yiyecek parçalarınızı temizlemek için sabunlu bir küçük fırça mesela diş fırçası kullanabilirsiniz. Sıcak sabunlu su ile elinizde veya bulaşık makinenizin üst sepetinde yıkayabilirsiniz. Yıkandıktan sonra MYCey meyve sebze emziği bir sonraki kullanım için hazırdır. Fileyi takarken her zaman olası bir yıpranmaya karşı kontrol etmelisiniz. Her zaman yedekte temiz, kullanılmamış fileler bulundurmanızı öneririz. 

MYCey meyve sebze emziği bebeklerin güvenle yemesi için tasarlanmış olmakla beraber konuşma, çiğneme ve yutma problemi yaşayan her yaşta insanın kullanımına sunulmuştur. Felçli, Down sendromlu ve her hangi bir sebeple çiğneme ve yutma yetisi olmayanlar kullanabilir. 

Bebekler kaç yaşından itibaren MYCey meyve sebze emziğini kullanabilir ve içine ne koyabilirim?

Bebeğinizin gelişimi ve doktorunuzun bebeğinize önerdiği beslenme programı doğrultusunda 4 veya 5 aylıktan itibaren 22 aylığa kadar MYCey meyve sebze emziğini kullanabilirsiniz. En çok sevdikleri özellikle dişetlerinin hassas olduğu dönemlerde ağrılarına iyi gelen soğutulmuş veya dondurulmuş meyvelerdir. Bebeğinizin yaşı ilerledikçe beslenme programında yer alan et, bisküvi, sebze, meyve ve benzeri her şeyi MYCey meyve sebze emziği ile verebilirsiniz. Filenin içine bir parça elma koyun ve bebeğinizin bunu emişini keyifle izleyin. Siz dışarıda yemekteyken bırakın o da sizinle birlikte MYCey meyve sebze emziğinden keyifle kendi yemeğini yerken siz de yemeğinizin keyfini çıkarın. Etrafa saçılan dökülen yemekleri toplamak zorunda kalmadan sohbetinizi edin. MYCey meyve sebze emziği bebeğinizi ekstra tuz, şeker ve koruyucu madde olmadan taze yiyeceklerle beslemenizin kolay ve eğlenceli yoludur.


Torunumun 4 dişi var,her şeyi yiyebiliyor. Neden MYCey meyve sebze emziğine ihtiyacı olsun?

Bebeklerin sadece birkaç dişi olduğunda ellerindeki yiyecekten koca bir parça koparabilirler ama bu parçayı çiğneyecek azı dişleri olmadığı için parçayı olduğu gibi yutmaya çalışırlar. Bu da boğulmalarına sebep olabileceğinden çok tehlikelidir. MYCey meyve sebze emziği bebeğe ısırıp yutmak yerine çiğnemeyi öğretir. Yiyeceği filenin içinden çıkartmak için çok çiğnemesi gerekecek ve bunu öğrenecektir.


MYCey meyve sebze emziği dağınıklık yaratmıyor mu?

Kesinlikle hayır. Bebeğiniz aynı zamanda hem çiğneyecek hem de emecek ve yiyecekler sadece bebeğinizin çiğneme ve emme hızında fileden çıkacaktır. Bebeğiniz yerlere veya arabanızın her yanına yiyecekleri saçamayacaktır. Yiyecek filenin içinde kalır.


MYCey meyve sebze emziği ile bir emzik arasında ne fark var?

MYCey meyve sebze emziği ile bebeğinize vitamin değeri olan taze sebze meyve veya yiyecek verebiliyorsunuz. Emzikte ise bebeğiniz oyalansın diye sadece kauçuk veya plastik ile oyalanmış oluyor. Filenin dokusuna ve sizin seçtiğiniz yiyeceğin tadına ve yiyeceği hissetmeye bayılıyorlar.


Bebekler fileden emmeyi seviyor mu?

Bayılıyorlar. Çünkü içinde harika lezzetler var. Hem onların battaniye, bez ya da oyuncak emmelerinden daha iyi.


 MYCey meyve sebze emziğini nasıl temizleyebilirim?

Bebeğiniz bitirdiğinde MYCey meyve sebze emziğini elinden alın. Yiyecek parçacıklarını temizlemek için suyun altına tutun veya sabunlu bir diş fırçası ile temizleyin (muslukların püskürtme modu faydalı oluyor). Muz gibi bazı meyveler daha zor temizlenir ( elma sirkesine yatırmayı deneyebilirsiniz). Bulaşık makinenizin üst rafında ( çatal kaşık sepetinin içinde) veya iyi bir durulama ile sıcak sabunlu su altında yıkayabilirsiniz.


 MYCey meyve sebze emziğimin fileleri renk değiştirdi. Sebebi nedir ve bunu nasıl önleyebilirim?

Filenin içine koyduğunuz taze sebze ve meyvelerin suyu doğal özellikleri nedeni ile renk bırakırlar. Bu sadece MYCey meyve sebze emziği filesi değil diğer giyecekleriniz için de geçerlidir. Rengin herhangi bir zararı yoktur. Bunu önlemek için yapacağınız en iyi şey bebeğiniz yemesini bitirir bitirmez fileyi bekletmeden yıkamak olacaktır. Siz yine de beyaz fileler kullanmak istiyorsanız yedek file bulundurmayı unutmayın.

DİĞER
Kategorideki Diğer Ürünler